Dünya Denizcilik Günü Etkinliği 4-6 Kasım 2016 tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. / Tarih: 21/10/2016

1978 yılından günümüze, denizcilik alanındaki çeşitli konulara kamuoyunun dikkatinin çekilmesi ve bilinçlendirilmesi amacıyla, Uluslararası Denizcilik Örgütü (International Maritime Organization/IMO) himayesinde Dünya Denizcilik Günü kutlamaları çerçevesinde her yıl ayrı bir tema belirlenmekte ve bu tema başlığı altında IMO üyesi bir ülkede Yan Etkinlikler düzenlenmektedir.

Bu yıl Dünya Denizcilik Günü Yan Etkinliği “Denizcilik: Dünya için Vazgeçilmezdir” temasıyla 4-6 Kasım 2016 tarihleri arasında Ülkemiz tarafından İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

Etkinlik kapsamında,  bu yılın temasının çeşitli konu başlıkları altında enine boyuna, her yönüyle değerlendirilmesi amacıyla, dünyanın dört bir yanından alanında önde gelen konuşmacıların yer alacağı uluslararası bir Sempozyum düzenlenecektir.

Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM’ın himayelerinde, Bakanlığımızın ev sahipliğinde yapılacak ve tüm denizcilik camiasını biraraya getirecek olan Sempozyum hem IMO’nun global düzenleyici kuruluş olarak dünya denizciliğindeki rolü ile ilgili farkındalığın artırılması, hem de Türk denizciliğinin dünya çapında tanıtılması açısından çok önemli bir platform olacaktır.

Sözkonusu etkinliğe denizcilik başta olmak üzere, ulaştırma sektörünün tüm paydaşlarının değerli katılımından büyük memnuniyet duyacağız.

Sempozyuma ilişkin detaylar ve katılım için: www.worldmaritimedayturkey.com