Logo

Bakan Yardımcısı Osman BOYRAZ

ÖZGEÇMİŞ

ADI SOYADI
Osman BOYRAZ
DOĞUM TARİHİ / YERİ

1974 / Sivas

ÇALIŞTIĞI KURUM
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
GÖREVİ
Bakan Yardımcısı

1974 yılında Sivas’ta doğan Osman Boyraz, ilk ve orta öğrenimini Sivas’ta tamamladı. 1997 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita ve Kadastro Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra 2004 yılında Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsünde Yüksek Lisans eğitimini tamamlayarak Harita Yüksek Mühendisi unvanını aldı. Çalışma hayatına İstanbul Gaz Dağıtım A.Ş.’de Harita Mühendisi olarak başlayan BOYRAZ, aynı kurum bünyesinde farklı pozisyonlarda uzun yıllar yönetici olarak çalıştı. İş hayatı dışında sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler alan BOYRAZ, yurtiçi ve yurtdışı çok sayıda mesleki eğitim programından sertifika sahibidir.

24., 26. ve 27. Dönemlerde İstanbul Milletvekili olarak görev alan BOYRAZ, milletvekilliği sırasında; Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Üyeliği, Çevre Komisyonu Üyeliği ve Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyeliği görevlerinde bulundu.

22 Haziran 2023 tarihli ve 32229 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2023/308 Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak atandı.

İyi düzeyde İngilizce bilen Osman BOYRAZ, 1 çocuk babasıdır.