Logo

Bakan Arslan`ın PTT A.Ş.`nin 177. Kuruluş Yıldönümü mesajı

Birlikteliğin vermiş olduğu güçle, hizmette her zaman daha iyisini yapma isteğiyle bugünlere gelen PTT, değişen dünya ve ülke şartları karşısında elindekiyle yetinmeyen, ülkemize ve milletimize nasıl daha iyi hizmet edebilirim sorusuna cevap arayan bir anlayışla çalışmalarını yapmaktadır. 177 yıl önce İstanbul’da kurulduğunda devlete ait haberleşme evrakı başta olmak üzere mektup taşıma işlevi bulunan kuruluşumuzun bugün Türkiye’nin dört bir yanında çok çeşitli alanlarda hizmet vermesi bunun en güzel kanıtıdır.


PTT, son dönemde haberleşmede Türkiye’nin en büyük markalarından biri olmuştur. Bankacılıkta, lojistik - kargo hizmetlerinde, e-ticarette de önemli bir marka haline gelmiştir. Bununla birlikte PTT Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanlığı görevini de yürütmektedir. Bugün PTT olmadan karar alamayan bir dünya posta sektörü vardır.


PTT’nin bu kadar geniş bir yelpazede hizmet vermesi ve bunu büyük bir başarıyla sürdürmesinde, PTT ailesinin millete hizmet yolunda bıkmadan, usanmadan, mesai mefhumu gözetmeden çalışmasının büyük payı vardır.


Bu duygu ve düşüncelerle PTT Haftası’nı kutluyor, çalışma arkadaşlarıma başarılarının devamını diliyorum.


Ahmet ARSLAN
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı