Logo

"Mardin-Midyat bölünmüş yol projesini en kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz"

Mazıdağı Metal Geri Kazanım ve Entegre Gübre Tesisleri'nde incelemelerde bulunan Bakan Turhan daha sonra Vali Mustafa Yaman, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal ile Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin'i ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Turhan, Mardin-Midyat bölünmüş yol projesi çalışmalarının tamamlanmasının ardından ihale edileceğini belirterek, bu yolu en kısa sürede tamamlamayı arzu ettiklerini kaydetti.

Altyapı yatırımların yüksek maliyetli ve uzun vadeli yatırımlar olduğunu kaydeden Turhan, bunların belirli programlar dahilinde, öncelik sıralamasına göre yapıldığını vurguladı.

AK Parti iktidarının, Cumhurbaşkanın liderliğinde milletin verdiği vergileri ve ülkenin imkanlarını hizmete dönüştürdüğünü aktaran Turhan, şöyle konuştu:

"Hizmet siyaseti bundan sonrada devam edecek. Yegane amacımız milletimizin isteklerini karşılamaktır. Sadece ulaşım ve alt yapıda değil, bütün alanlarda ülkemizin her köşesinde AK Parti iktidarı döneminde hizmetler yerine getirilmiştir. Ekonominin bir kuralı vardır, imkanlar kısıtlı, ihtiyaçlar sonsuzdur ama biz imkanlarımızın ve ihtiyaçlarımızın önceliklerine göre bunları yerine getirdik."

Bakan Mehmet Cahit Turhan, huzur ve güven içerisinde yaşamanın önemine işaret ederek, Türkiye üzerinde emelleri olan iç ve dış düşmanlara karşı gerekli mücadelenin kararlılıkla verilmeye devam edeceğini söyledi.

"Vatandaşın mağduriyeti söz konusu olamaz"

Bakan Turhan seçilmişlerin her şeyi hukuk içerisinde yürütülmek durumunda olduğunu ifade ederek, şöyle dedi:

"Biz 18 yıldır iktidardayız. Niçin iktidardayız? Vatandaştan aldığımız yetkiyi vatandaşa hizmet için kullandık. Hizmet için kullanmayanlara ise devletimizin yetkili organları tarafından müdahale edilir. Vatandaşın mağduriyeti söz konusu olamaz. Önemli olan ona hizmettir, vatandaşın mutluluğu, refahı ve huzurudur."