Logo

'Önümüzdeki yıl 5G’yi getireceğiz'

`Önümüzdeki yıl 5G’yi getireceğiz`Bakan Turhan, Erzincan'daki temas ve incelemeleri kapsamında STK temsilcileri ile yemekte bir araya geldi.

Türkiye'nin her yerini ulaşılabilir hale getirdiklerini anımsatan Turhan, "Biz tüm ülkemizin her köşesini ulaşılabilir ve erişilebilir yaptık. Bölünmüş yollarıyla, havaalanlarıyla, demiryollarıyla, hızlı ve yüksek hızlı demiryolları ile insanımızı buluşturduk. Bu hizmetleri insanımıza sunduk. Havayolunu halkın yolu yaptık." diye konuştu.

İletişimde 4,5G geniş bant hizmeti sunduklarına dikkati çeken Turhan, şunları söyledi:

"İletişimde inşallah önümüzdeki yıl 5G’yi getireceğiz. 5G ne demek? Geçen hafta Barcelona’da bir fuara katılma fırsatım oldu. Dünya şu anda 5G ile bir değişim yaşıyor. 5G teknolojisini hizmete almada ilk üç ülke içerisinde olmayı planlıyoruz. Yani iletişim, erişim çok daha hızlı ve çok daha geniş kapsamlı olacak. Sanayi sektörümüz, eğitim sektörümüz, sağlık sektörümüz, tarım sektörümüz bu sistemden daha rahat bir şekilde faydalanıp insanımızın hayatını kolaylaştıracak. Biz insanımızın hayatını kolaylaştırmak için insanımızın yaşam kalitesini artırmak için birçok hizmet sunduk." 

Birlik ve beraberlik içerisinde bu topraklarda gözü olanlara karşı mücadeleye devam edilmesi gerektiğini vurgulayan Cahit Turhan, sözlerini şöyle tamamladı:

"Biz birbirimize sarıldığımız ve kenetlendiğimiz müddetçe, birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz müddetçe bu coğrafyada, bu topraklarda kimse Türk milletine, benim insanıma racon kesemez ve kural koyamaz. Bizim milletimizin şefkati ve merhameti olduğu kadar şamarı da o kadar ağırdır. Bizi siyasi koldan bölüp parçalamak isteyenler var. Bu nedenle çok dikkatli olmamız lazım." 

Bakan Turhan daha sonra Erzurum'a hareket etti.