Logo

PENDİK-SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI METRO HATTI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN TEŞRİFLERİYLE AÇILDI

7.4 kilometrelik Pendik - Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın teşrifleriyle İstanbulluların hizmetine sunuldu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbulluların yaşam kalitesini yükselttiklerine dikkati çekerek, açılışı gerçekleştirilen metro hattının yanı sıra; İstanbulluları yeni metro hatları ile buluşturmayı sürdüreceklerini söyledi.

 

Pendik- Sabiha Gökçen Havalimanı Metrosu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun teşrifleriyle açıldı. Açılışta konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, “Dünyada; üretimlerin, yatırımların neredeyse durduğu krizlerin konuşulduğu bu dönemde, çok önemli bir yatırımı daha halkımızın hizmetine sunuyoruz. Bu muhteşem projeyi İstanbul’a, İstanbullu’ya kazandırmanın heyecanını, mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. ‘Halka hizmet hakka hizmettir’ anlayışıyla, dünyanın en gelişmiş ulaşım ve altyapı projelerini güzel ülkemize bir bir kazandırarak, hayata geçirdiğimiz dev projelerle ülkemizin ve İstanbul’un değerine değer katıyoruz” dedi.

 

İSTANBULLULARIN YAŞAM KALİTESİNİ YÜKSELTİYORUZ

 

İstanbulluların yaşam kalitesini yükselttiklerini dile getiren Karaismailoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

“İstanbul’u, Avrupa’nın ve dünyanın en gelişmiş şehirlerinden biri haline getirmek için dev projeleri birer birer hayata geçirdik. Hatırlarsınız, vizyonsuzlar ne demişti? Sabiha Gökçen Havalimanı için buraya havalimanı yapmak, ‘Tuz Gölü’ne alabalık tesisi yapmaya benzer’ demişlerdi. Bugün Sabiha Gökçen havalimanı günlük yaklaşık 600 uçak ve 100 bin yolcuya her gün hizmet veriyor. Havalimanlarımız rekordan rekora koşuyorlar. İstanbul havalimanı Avrupa’da her ay birinciliğini tekrarlıyor. Bugün metroyla buluşturduğumuz Sabiha Gökçen havalimanı da Türkiye’nin 3’üncü, Avrupa’nın 8’inci en yoğun havalimanı. Dünyanın önde gelen havalimanları krizlerle boğuşurken, kaos yaşarken Türkiye’deki havalimanlarında konfor var. Cumhurbaşkanım, liderliğinizde, ülkemize hızlı, güvenli ve konforlu bir ulaşım hizmeti sunmak için ilk günkü heyecan ve kararlılıkla çalışıyoruz.”

 

İSTANBUL’U BİRİLERİNİN KEYFİNE BIRAKMAYACAĞIZ

 

Halkı, konforlu ulaşım imkanları ile buluşturacaklarını, Türkiye’nin yüzyılı için gereken tüm ulaştırma ve altyapı projelerini bir bir hayata geçirmeye devam edeceklerini aktaran Karaismailoğlu, “İstanbul’u birilerinin keyfine bırakmayacağız. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz 7,4 kilometrelik metro hattımızın yanı sıra; İstanbulluları yeni metro hatları ile buluşturmayı devam edeceğiz. İstanbul’da 6 hatta  daha çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kağıthane – İstanbul Havalimanı ve Çam Sakura Şehir Hastanesi’nden de geçen, Başakşehir – Kayaşehir Metro Hatlarımızın açılışlarını da bu yıl yapacağız. Ardından diğer metro hatlarını da birer birer hizmete açacağız. Şu an İstanbul’da işletmede olan bütün raylı sistem hatları önceki dönemlerde liderliğinizde tamamlanmıştı. Bunlardan biri olan Kadıköy- Kartal- Pendik Tavşantepe metro hattının devamı olarak Pendik Fevzi Çakmak, Şeyhli, Yayalar, Kurtköy Mahalleri istasyonlarından geçerek İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’na ulaşan metro hattımız başta Pendik halkına olmak üzere tüm İstanbullulara hayırlı uğurlu olsun. Gerek milletimize, gerekse de uluslararası misafirlerimize kazandırdığımız konforun ve hızın takipçisi olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Fotoğraflar