Logo

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI KARAİSMAİLOĞLU: GÜNEY ÇEVRE YOLU İLE DEV PROJEMİZİN TEMELİNİ ATTIK

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı AK Parti Trabzon milletvekili adayı Adil Karaismailoğlu, Güney Çevre Yolu’nun birinci etabının temelini attıklarını belirterek, yaklaşık 44 kilometreden oluşan çevre yolunun 36 kilometresinin 15 tünelle, 2 kilometresinin ise 14 viyadükle geçileceğini açıkladı. Karaismailoğlu, “Proje sayesinde; Karadeniz Sahil Yolu’nun Akçaabat-Arsin arasında kalan kesiminde şehir içi ve transit trafik birbirinden ayrılacak” dedi.

 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı AK Parti Trabzon milletvekili adayı Adil Karaismailoğlu, Güney Çevre Yolu temel atma törenine katıldı; “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde Güney Çevre Yolu’nun temelini atarak hep birlikte kutlayacağız demiştim. Sözümüzde durduk. Bizler, emeğin ve alın terinin kutsal sayıldığı, adaletli paylaşım, dayanışma ve güç birliğinin esas alındığı bir kültür ve medeniyetin mensuplarıyız. Milletimizin bizi iktidara taşıdığı günden bu yana, emekçilerimizin ve tüm çalışan kesimin yanında olduk. AK Parti hükümetleri olarak, emekçilerimizin sorunlarını kendi meselemiz olarak gördük, sahiplendik.

Aynı güçle sahiplenmeye de devam edeceğiz” şeklinde konuştu

 

DEV PROJELERİ BİR BİR TAMAMLAYARAK MİLLETİN HİZMETİNE SUNUYORUZ

 

Dev projeleri bir bir tamamlayarak milletin hizmetine sunduklarını ve yenilerine başladıklarını dile getiren Karaismailoğlu, geçen hafta hem Trabzon’da hem de yurdun dört bir yanında hizmet ve projelerle dolu yoğun bir mesai harcadıklarını kaydetti. 24 Nisan’da Kanuni Bulvarı Çatak Kavşağı-Yenicuma Kavşağı arasını açtıklarını anımsatan Karaismailoğlu, Kanuni Bulvarı ana aksının toplamda 28 kilometre, bağlantı yollarıyla beraber tam 62 kilometrelik bir proje olduğunu söyledi. Açılışını yaptıkları son kısımla 28 kilometrelik yolun yaklaşık 18 kilometresini tamamladıklarına işaret eden Bakan Karaismailoğlu, şöyle devam etti:

“Bu yıl içerisinde de projemizi Değirmendere üzerinden sahil yoluna bağladığımızda, şehir içi geçişe de önemli bir alternatif yol olarak çok kıymetli bir eserimizi daha gururla hep birlikte yaşayacağız. Yine aynı gün, 24 Nisan’da, Araklı-Bayburt Yolu’nun yapım çalışmalarını da başlattık. Araklı-Bayburt Yolu’ndaki köprü, tünel, viyadük çalışmalarıyla, Karadeniz sahilinden iç kesimlere ve Güneydoğu’ya uzanan kuzey-güney aksında daha hızlı, daha ekonomik ve daha konforlu ulaşımı imkanı tesis ediyoruz. 26 Nisan’da Ankara-Sivas Hızlı Tren hattımızın açılışını ve Ankara’dan Sivas’a ilk seyahati gerçekleştirdik. Milletimizin bu heyecanı, coşkusu, desteği oldukça bizim enerjimiz asla bitmez.”

 

YORULMADAN DOĞRU ADIMLARLA TÜRKİYE YÜZYILINA HEP BİRLİKTE YÜRÜYORUZ

 

Yorulmadan, doğru adımlarla Türkiye Yüzyılına hep birlikte yürüdüklerini kaydeden Karaismailoğlu, 27 Nisan’da da Sakarya’daki TÜRASAŞ tesislerinde olduklarını, Türkiye’nin önemli projelerinden olan, milletin gururu ilk yerli ve milli elektrikli trenini hizmete aldıklarını belirtti. Sakarya’da açılışlar yaptıklarını ve temeller attıklarını dile getiren Karaismailoğlu,

Bekirpaşa Otoyol Kavşağı’nı hizmete sunduklarını kaydetti.

 

Bakan Karaismailoğlu, 28 Nisan’da da Adana’da Seyhan Nehri’nin üzerine gerdanlık gibi inşa ettikleri köprüyü hizmete açtıklarını vurgulayan Karaismailoğlu, “1700 metrelik uzunluğuyla Türkiye’nin en uzun 4. köprüsü olarak tarihe geçen Adana 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Adana ve ülkemiz adına çok büyük ve önemli bir projeyi daha hayalden gerçeğe dönüştürdük.

Dün, Ordu’da Ünye-Akkuş Niksar Yolu’nun temelini attık. Giresun da hemşerilerimizle buluştuk. Ardından canlı bağlantıyla KONYARAY Projesi yapım çalışmalarını başlattık. Ortahisar da sağlık kompleksimizi hizmete açtık” değerlendirmesinde bulundu.

 

DEV PROJENİN YAPIM ÇALIŞMALARINA BAŞLADIK

 

Bugün de yine dev bir proje olan Trabzon Güney Çevre Yolu’nun yapım çalışmalarını başlatmak üzere bir arada olduklarını dile getiren Karaismailoğlu, proje hakkında şu bilgileri verdi:

“Doğu Karadeniz’in en büyük kenti konumundaki Trabzon’umuzun şehir içi ve transit trafiğini düzenlemek için projelendirdiğimiz Güney Çevre Yolu, yaklaşık 44 kilometre uzunluğunda. 31 metre genişliğinde, 3 gidiş 3 geliş şeritli olarak bölünmüş yol standardında projemize başlıyoruz. Güney Çevre Yolu, Trabzon şehir merkezini güneyden çevreleyecek şekilde, Çarşıbaşı-Akçaabat Devlet Yolu Ayrımı ile Yomra-Arsin Devlet Yolu ayrımı arasında hayata geçecek. Üç kısım halinde inşa edeceğimiz çevre yolunun ilk aşamada 16,5 kilometre uzunluğundaki 1. etabında yapım çalışmalarına bugün başlıyoruz. Bu ilk kısım Akçakale’den ayrılıp, mevcut sahil yolunun güneyinden, Kavaklı ve Düzköy’ün kuzeyinden geçerek Sera Gölü Kavşağı’ndan devam edecek. 1. etapta toplam uzunluğu 14,5 kilometre olan 7 çift tüp tünel ve 968 metre uzunluğunda 7 viyadük bulunuyor. Çevre yolunun 16,5 ile 22,5 kilometreleri arasında kalan 6 kilometrelik 2. etapta ise toplam 4 bin 550 metre uzunluğunda 2 çift tüplü tünel ile 380 metrelik 2 viyadük; 22,5 ile 43,8 kilometreleri arasında kalan 21,5 kilometrelik 3. etapta ise toplam 16 bin 840 metre uzunluğunda 6 çift tüplü tünel ve 750 metrelik 5 viyadük yer alacak. Özetle; yaklaşık 44 kilometreden oluşan Güney Çevre Yolu’nun 36 kilometresi 15 tünelle, 2 kilometresi ise 14 viyadükle geçilecek. Proje sayesinde; Karadeniz Sahil Yolu’nun Akçaabat-Arsin arasında kalan kesiminde şehir içi ve transit trafik birbirinden ayrılacak. Ulusal ve uluslararası trafiğin çevre yolu üzerinden hızlı ve kesintisiz ulaşımını tesis ederek, sahil kesimindeki yoğunluğu ortadan kalkacak.”

 

Trabzon’a yaptıkları yatırımlar ile Trabzon’un Karadeniz Bölgesi’nin parlayan yıldızı haline geldiğini aktaran Karaismailoğlu, milletin teveccühü ve takdiriyle başarıdan başarıya, hizmetten hizmete koşturan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyonu ve liderliğinde aynı azim ve şuurla çalışmaya da devam edeceklerini belirtti.  Üniversitesi, limanı, uluslararası havalimanı, serbest bölgesi ve turizm potansiyeli ile Trabzon’un aydınlık bir geleceğe, doğru adımlarla ilerleyeceğini vurgu yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Trabzon’un Türkiye’nin parlayan yıldızı olmaya devam edeceğini kaydetti.

 

YARIN GANİTA’YI, 3 MAYIS’TA ZİGANA TÜNELİ’Nİ AÇACAĞIZ

 

Karaismailoğlu, yarın Trabzon için önemli bir proje olan Ganita’yı belediye başkanı ile birlikte açacaklarını dile getirerek, “2 gün sonra 3 Mayıs’ta bu sefer Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da bizlerle olacak. Hep birlikte Trabzon’u Gümüşhane üzerinden Bayburt, Aşkale ve Erzurum’a bağlayan güzergahta inşa ettiğimiz Yeni Zigana Tüneli’ni açacağız. Zigana Tüneli, asırlardır önemli bir ticaret yolu olarak Uzak Asya ve İran üzerinden Trabzon’a ulaşan güzergaha vurulan bir mühür olacak, bölgenin uluslararası transit ticaretine katkı sağlayacak” diye konuştu.

 

İFTİRA SİYASETLERİNDEN VAZGEÇMİYORLAR

 

“Biz eser ve hizmet siyaseti yaparken birileri de yalan ve iftira siyasetlerine devam ediyor” ifadelerini kullanan Karaismailoğlu, şunları kaydetti:

“Güney Çevre Yolu projemizle ilgili yine malum çevreler ve muhalefet eliyle ‘çamur at izi kalır’ formülü işletilmeye çalışıldı. İftira siyasetlerinden vazgeçmiyorlar. Bakın, siyaset ve hizmet yarışında eleştiri, tenkit önemlidir. Bu nedenle muhalefet partileri, ülkelerin gelişimi için son derece kıymetli bir işleve sahiptirler. Ancak burada, nezaket ve ahlak dışında aşılmaması zorunlu görülen önemli kural da milli menfaatlerdir. Ama maalesef yıllardır tecrübe ediyoruz ki; muhalefet ve kendilerini onların ‘taşeronu’ olarak konumlamış bazı medya organları; ülkemizin, milletimizin çıkarlarını bir kenara bırakmış, bu yolda ürettiğimiz proje ve hizmetleri yalan, iftira ve karalamayla itibarsızlaştırmaya soyunmuş durumdalar. Vatanımızın ve milletimizin menfaatine olan bütün işleri görmeye bile tahammül edemeyen bir zihniyet var.

Ama unuttukları bir şey var ki, 21 yıldır milletiyle güç birliği yapan AK Parti’mizin icraatları bu yalanlara en güzel cevaptır. AK Parti’nin icraatları da milletine hizmetleri de asla bitmez.Biz ülkemize umut olduk, milletimizin de bize güveni bitmez. Sizler CHP'li bir belediyenin vatandaşına, halkına yaptığı bir hizmetle gündeme geldiğini hiç gördünüz mü? Elbette hayır.

Taş üstüne taş koyduklarını gördünüz mü? Elbette hayır.”

 

MUHALEFETİN KARALAMA KAMPANYALARI BİZİ YAVAŞLATAMADI

 

Muhalefetin “çamur at izi kalsın” yaklaşımıyla uzun süredir yürüttükleri karalama kampanyalarının kendilerini bugüne kadar değil durdurmak, yavaşlatamadığını belirten Karaismailoğlu, bundan sonra da amaçlarına ulaşamayacaklarını söyledi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, “Ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar; istihdamın, üretimin, ulaşımın, ticaretin önünü kesmelerine ve en önemlisi gençlerimizin geleceğini karartmalarına müsaade etmeyeceğiz. Bu ülkenin dününü beraber inşa etmiştik, yarınını da hep birlikte inşa edeceğiz.

Ülkemizin geleceğini aydınlatmayı da en hızlı ve en doğru biçimde sürdüreceğiz. Bizim için durmak yok. Cumhurbaşkanımızın da vurguladığı gibi Türkiye Yüzyılı için doğru adımlarla yola devam diyeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

YA ALTILI MASAYA SEKRETER YA AZİZ MİLLETE BİR LİDER SEÇECEĞİZ

 

14 Mayıs’ta seçimlerin olduğunu belirten Karaismailoğlu, şöyle devam etti:

“Ya Altılı Masa’ya bir sekreter seçeceğiz, ya bu aziz millete bir lider seçeceğiz. Ya teröristlerin desteklediğini seçeceğiz ya teröristlerle mücadele eden Recep Tayyip Erdoğan’ı seçeceğiz. Ya AB’den aferin almayı marifet sayanları seçeceğiz ya bu milletin duasını ve alkışını almayı en büyük paye gören Recep Tayyip Erdoğan ve yol arkadaşlarını seçeceğiz. Ya çağdaş manda kurumu IMF’ten talimat alanları seçeceğiz ya tam bağımsız Türkiye diyenleri seçeceğiz. Ya Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Avrasya Tüneli, Osmangazi Köprüsü gibi nice dev eserleri engellemeye çalışanları seçeceğiz ya dünyayı Türkiye’ye bağlayan eser fırtınası estiren liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ı seçeceğiz. Ya milletin değerlerini hiçe sayanları seçeceğiz ya Ayasofya'yı yeniden özgür kılanları seçeceğiz. Enerjimiz, heyecanımız ve inancımız tam. O zaman bağımsızlığımız için, kalkınmamız için aydınlık geleceğimiz için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı seçeceğiz. Böylece; eser ve hizmet fırtınasına devam edeceğiz.”

Fotoğraflar