Logo

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU: ‘’ ANKARA-KAHRAMANKAZAN YOLUNDAKİ ÇALIŞMALAR BİR AN ÖNCE BİTİRİLEREK VATANDAŞIN HİZMETİNE SUNULACAK.’’

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kahramankazan yolundaki çalışmaların devam ettiğini belirterek, "Devam eden diğer kavşak çalışmalarımız da bir an önce bitirilerek bu yol kısa sürede Ankara ve Kahramankazanlı vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak’’ diye konuştu. Kızılcahaman Tüneli çalışmalarının sona geldiğini belirten Bakan Karaismailoğlu, tünelin kasım ayı bitmeden vatandaşın hizmetine açılacağını bildirdi.

 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu bugün, Ankara-Kahramankazan yolunun yapım çalışmalarını incelemek üzere Kahramankazan’daydı. Çalışmalara hız kesmeden devam ettiklerini belirten Bakan Karaismailoğlu gazetecilere yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

 "28 kilometrelik bu yolda hummalı bir çalışma var. Şu an bulunduğumuz kavşağın önümüzdeki ay içerisinde bitirilmesi planlanıyor. Devam eden diğer kavşak çalışmalarımız da bir an önce bitirilerek bu yol kısa sürede Ankara ve Kahramankazanlı vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak.

Bu bölgedeki en önemli kavşaklardan biri de Saray Kavşağı. Arkadaşlarımızla birlikte onun da programlamasını yaptık. Kısa bir süre içerisinde başlayıp hızlıca bitirmek için bir an önce orada da yol alacağız."

 

- 2071 metre uzunluğundaki Kızılcahamam Tüneli’nde çalışmalar son aşamaya geldi

 

Bölgedeki bir diğer önemli proje olan Kızılcamam Tüneli’yle ilgili bilgilendirmede bulunan Bakan Karaismailoğlu, çalışmaların son aşamaya geldiğini ifade etti. Kasım ayı bitmeden Kızılcahamam Tünelini vatandaşın hizmetine sunacaklarını dile getiren Bakan Karaismailoğlu, ‘’ Yine bölgeyi ilgilendiren önemli projelerden birisi Kızılcahamam Tüneli. Kızılcahamam’ı Çerkeş’e bağlayan tünel. 2071 metre uzunluğundaki bu tünelde de çalışmalar son aşamaya geldi. Şu anda ince işlerini yapıyoruz. Kasım ayı bitmeden, yani kış gelmeden, zorlu kış şartları başlamadan Kızılcahamam Tüneli'ni de vatandaşımızın hizmetine sunacağız. Önümüzdeki ay içerisinde de oranın açılışı için sizlerle birlikte olacağız. Ülkemize değer katan büyük projelerde çalışıyoruz. Bunları bir an önce bitirip ülkemizin ekonomisine kazandırmak için canla başla çalışıyoruz. Bu projeler bittikten sonra, değerli milletvekillerimiz ve yerel yöneticilerimizle birlikte yeni projelerimizin planlamalarını yapacağız’’ diye konuştu.

 

- "Türkiye’nin dört bir yanında on binlerce kişiyle birlikte emek sarf ediyoruz"

 

Türkiye’nin her noktasında ulaştırma, altyapı, haberleşme ve çok önemli uzay projelerinin devam ettiğini aktaran Karaismailoğlu, dünyanın örnek aldığı projeleri yapmanın sorumluluğunun bilincinde olduklarını kaydetti. Türkiye’nin dört bir yanında işçisi, mühendisi, yüklenici firmalar ile on binlerce kişiyle birlikte emek sarf ettiklerinin altını çizen Bakan Karaismailoğlu sözlerine şu şekilde devam etti:

 ‘’Geçen hafta Mardin ve Hakkari'deydik. Geçtiğimiz gün de Artvin'deydik. Bugün de Ankara'dayız. Ülkemizin her bir noktasında çok önemli ve değerli projelerimiz var. Hepsi vatandaşımıza, milletimizin yaşam kalitesini ve yaşam standartlarını yükseltmek için yapıyoruz. Ülkemize, ekonomi, ticaret ve turizm anlamında artı değer kazandırmak için bütün ekibimizle çalışıyoruz. Hakkari'de de İstanbul'da da benzer projeleri yapıyoruz."

Karaismailoğlu'na incelemeleri sırasında AK Parti Ankara milletvekilleri Emrullah İşler, Zeynep Yıldız, Orhan Yegin ve Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz yer aldı.

Fotoğraflar